Як набрати м'язову масу

Для початку відповімо просто - потрібно більше їсти. У такому викладі все виглядає дуже легко, втім, багато атлетів, які в минулому намагалися набрати м'язову і у яких це вийшло чи ні, можуть з цим сильно посперечатися. Насправді процес набору м'язової маси досить складний і трудомісткий. Так, «потрібно більше їсти». Але не булочки, тістечка і фастфуд, а правильну, «чисту» їжу в достатній кількості. У першому варіанті харчування ви наберете масу, але буде вона далеко непрезентабельний і буде викликати в навколишніх явно не ефект захоплення.

 

Отже, спробуємо конкретизувати ключове правило «потрібно більше їсти»: потрібно споживати в день більше калорій, ніж ви витрачаєте. Скільки ви витрачаєте залежить безпосередньо від вашого метаболізму (обміну речовин), способу життя, шкідливих звичок, харчування, тренувань і так далі.

 

Насамперед необхідно налагодити харчування. Ключові правила:

 • «Очистити» харчування від шкідливого, зокрема від швидких вуглеводів, тобто виключити солодке, борошняне.
      
 • Почати харчуватися дрібно - 5-6 разів на день. Перші прийоми їжі насичені вуглеводами, а ближче до вечора акцент зміщується на білкові продукти.
      
 • Дотримуватися питний режим - мінімум 30 мл чистої води на 1 кг власної ваги в день.
      
 • Зробити акцент на користь корисних рослинних жирів: горіхи, оливкове масло, риб'ячий жир.
      
 • Обов'язково вживати їжу перед і після тренування. Тренування на голодний шлунок або ж голодування після тренування шкідливі не тільки для мети набрати м'язову масу, але і просто для організму.

 

Отже, харчування налагоджено і тепер спортивні добавки нададуть максимально можливий ефект. В першу чергу - протеїновий коктейлі. Можемо порекомендувати сироватковий ізолят бренду ScitecNutrition 100% WHEY ISOLATE. Максимально очищений протеїновий продукт, здатний забезпечити синтез білка вашим організмом і доповнити ваш раціон харчування. Для прискореного відновлення знадобляться BCAA (комплекс незамінних амінокислот). В порошкової формі або у формі таблеток - залежить від ваших уподобань: і BCAA 6400 і BCAA XPRESS нададуть негайний ефект. Також рекомендуємо підключити 100% CREATINE MONOHYDRATE - дана добавка допоможе збільшити вашу витривалість і силові показники на тренуванні, що безпосередньо вплине на набір м'язової маси.

 

статті

5 золотих правил спортивного харчування

5 золотих правил спортивного харчування

У спорті, будь то витривалість або сила, ми просимо наші тіла робити незвичайні речі; тому ми повинні годувати його незвичайними способами...

Вісім порад, які допоможуть вам наростити м'язову масу

Вісім порад, які допоможуть вам наростити м'язову масу

Вам потрібно приблизно 5500 калорій, щоб наростити 1 кг м'язової маси, це означає, наша мета - позитивний енергетичний баланс: ви повинні споживати більше калорій, ніж витрачаєте....

Топ 5 міфів про спортивне харчування

Топ 5 міфів про спортивне харчування

Зайнятися спортом завжди складно. День у день не знаходиться навіть пари хвилин, щоб виділити їх елементарним фізичним вправам....