Як набрати м'язову масу

Для початку відповімо просто - потрібно більше їсти. У такому викладі все виглядає дуже легко, втім, багато атлетів, які в минулому намагалися набрати м'язову і у яких це вийшло чи ні, можуть з цим сильно посперечатися. Насправді процес набору м'язової маси досить складний і трудомісткий. Так, «потрібно більше їсти». Але не булочки, тістечка і фастфуд, а правильну, «чисту» їжу в достатній кількості. У першому варіанті харчування ви наберете масу, але буде вона далеко непрезентабельний і буде викликати в навколишніх явно не ефект захоплення.

 

Отже, спробуємо конкретизувати ключове правило «потрібно більше їсти»: потрібно споживати в день більше калорій, ніж ви витрачаєте. Скільки ви витрачаєте залежить безпосередньо від вашого метаболізму (обміну речовин), способу життя, шкідливих звичок, харчування, тренувань і так далі.

 

Насамперед необхідно налагодити харчування. Ключові правила:

 • «Очистити» харчування від шкідливого, зокрема від швидких вуглеводів, тобто виключити солодке, борошняне.
      
 • Почати харчуватися дрібно - 5-6 разів на день. Перші прийоми їжі насичені вуглеводами, а ближче до вечора акцент зміщується на білкові продукти.
      
 • Дотримуватися питний режим - мінімум 30 мл чистої води на 1 кг власної ваги в день.
      
 • Зробити акцент на користь корисних рослинних жирів: горіхи, оливкове масло, риб'ячий жир.
      
 • Обов'язково вживати їжу перед і після тренування. Тренування на голодний шлунок або ж голодування після тренування шкідливі не тільки для мети набрати м'язову масу, але і просто для організму.

 

Отже, харчування налагоджено і тепер спортивні добавки нададуть максимально можливий ефект. В першу чергу - протеїновий коктейлі. Можемо порекомендувати сироватковий ізолят бренду ScitecNutrition 100% WHEY ISOLATE. Максимально очищений протеїновий продукт, здатний забезпечити синтез білка вашим організмом і доповнити ваш раціон харчування. Для прискореного відновлення знадобляться BCAA (комплекс незамінних амінокислот). В порошкової формі або у формі таблеток - залежить від ваших уподобань: і BCAA 6400 і BCAA XPRESS нададуть негайний ефект. Також рекомендуємо підключити 100% CREATINE MONOHYDRATE - дана добавка допоможе збільшити вашу витривалість і силові показники на тренуванні, що безпосередньо вплине на набір м'язової маси.

 

статті

Супер пропозиція на комплект для інтенсивного тренування!

Супер пропозиція на комплект для інтенсивного тренування!

Замов два найпотрібніших препарата для якісного тренування зі знижкою -25%...

Підписуйтесь на нас в соцмережах

Підписуйтесь на нас в соцмережах

І ви точно не пропустите актуальні розіграші та акційні пропозиції...

5 золотих правил спортивного харчування

5 золотих правил спортивного харчування

У спорті, будь то витривалість або сила, ми просимо наші тіла робити незвичайні речі; тому ми повинні годувати його незвичайними способами...