Кожен атлет, який серйозно відноситься до продуктивності, повинен використовувати якісне спортивне харчування. Наші тіла стали механізмами: справляються з повсякденним стресом, відновлюються після довгих і важких тренувань, долають недосипання. Харчування має вирішальне значення, щоб ваше тіло могло впоратися зі стресом і забезпечити йому більш високу працездатність.

У спорті, будь то витривалість або сила, ми просимо наші тіла робити незвичайні речі; тому ми повинні годувати його незвичайними способами.

Проте, цілі спортивного харчування можна розділити на чотири групи: розуміння реакції на стрес у відношенні вправ, здатність контролювати рівень цукру в крові до / під час / після тренування, прискорення відновлення за допомогою різних поживних речовин в різний час і щоб звести до мінімуму ефект кортизолу.

Виходячи з цих основних цілей, 5 правил спортивного харчування для професіоналів:

1) Уникайте тренувань натщесерце.

Якщо ви не їли за 2 години до тренування, візьміть банан, електролітний напій або що-небудь легке, щоб підтримувати стабільний рівень цукру в крові.

Для більш коротких тренувань (менше 45 хвилин) буде досить фрукта. Для тренування тривалістю 60-90 хвилин подумайте про додавання напою з електролітом, щоб забезпечити постійний приплив вуглеводів в ваше тіло і запобігти зневоднення.

2) Не пропускайте сніданок.

Адже це задає тон того, як ваше тіло використовує поживні речовини протягом дня. Ми часто чуємо, що люди «не голодні» вранці і це абсолютно нормально. Ми рекомендуємо почати з чогось простого, наприклад, яйця і фрукт, або склянки молока і батончика мюслі. Постарайтеся бути послідовними протягом тижня, дозвольте своєму тілу звикнути до живильних речовин вранці, а потім ви зможете прогресувати.

Рівень цукру в крові повинен підвищитися і стати більш стабільним з комбінацією білків і вуглеводів. Для отримання більш стабільної енергії додайте трохи корисних жирів; наприклад, додайте авокадо, яйце або трохи мигдалевого масла в смузі або тости. Ви будете залишатися ситими кілька годин, і енергія для полуденного тренування буде краще, ніж очікувалося.

3) Їжа за 2-3 дні до змагань повинна бути заздалегідь спланована.

Поступаючи так, ви переконаєтеся, що у вашому тілі є все, що потрібно для вашого змагання, а резервуар, так би мовити, «поповнено». Ми знаємо, що багато спортсменів досягають піку тренувань перед змаганнями, а в день проведення вирішальних змагань у них паморочиться в голові або відчувається млявість.

Дотримуйтеся продуктів, які вам знайомі, подобаються, і не викликають проблем зі шлунком. Тримайтеся подалі від продуктів з високим вмістом насичених жирів або клітковини. Вам завжди потрібно поєднувати вуглеводи з білками - дотримуйтеся співвідношення вуглеводів і білків 2: 1 або 3: 1, щоб рівень інсуліну був під контролем, а рівень цукру в крові залишався стабільним.

4) Ніколи не пропускайте відновний прийом їжі.

Якщо ви пропускаєте відновне харчування, ви втрачаєте можливість домогтися результатів від своєї програми тренувань. З'ясуйте, який протокол відновлення підходить для вашого тренування, реалізуйте його протягом дорогоцінних 30-45 хвилин після тренування і їжте протягом ще 90 хвилин після цього. Спостерігайте, як ваші результати ростуть.

5) Використовуйте професійне спортивне харчування.

Якщо ви всерйоз займаєтеся спортом і вимагаєте від свого тіла результатів - спортивне харчування повинно стати обов'язковою частиною вашого щоденного раціону. На сьогоднішній день без зусиль можна купити спортивне харчування кращих виробників за помірними цінами. Якщо не впевнені у способі вживання тих чи інших компонентів, порадьтеся зі своїм тренером або зателефонуйте консультантам на сайті спортивного харчування.

Якщо ви зробите спортивне харчування таким же пріоритетним, як і тренування, ви досягнете ефективності та результатів, яких ніколи раніше не бачили. Спробуйте!